Wednesday, 21 October 2015

JAK SPRAWDZIĆ RODZAJ CERY?
Hejka!

  


   W dzisiejszym poście chciałybyśmy wam pomóc w rozpoznaniu jaki rodzaj skóry macie! Większość z nas pewnie boryka się z tym problemem dlatego mamy nadzieję,że wam pomożemy.

 
  
Skóra sucha
Ten rodzaj skóry bardzo łatwo rozpoznać. Objawami suchej skóry jest to,że jest niemiła w dotyku i szorstka,nie przetłuszcza się,a na twarzy są suche skórki. O taką skórę trzeba bardzo dobrze dbać,nawilżać regularnie i używać kosmetyków, które jej nie podrażniają.Skóra mieszana
   Ma skłonność do przetłuszczania się na brodzie, czole i na nosie oraz wysuszania na pozostałych częściach twarzy. A teraz jak to sprawdzić?1. Musisz dokładnie oczyścić twarz.

2. Nie nakładaj na nią żadnego kremu!
3. Pozostaw ją na ok.2 godz.
4. Po 2 godz. przyłóż zwykłą chusteczkę higieniczną do nosa
5. Jeśli są na niej tłuste ślady to znaczy,że twoja cera się przetłuszcza.

  Jeśli pozostałe części twojej twarzy nie są przetłuszczone możesz stwierdzić,że masz skórę mieszaną,jeśli na całej twarzy znajduje się sebum masz skórę tłustą.   Po stwierdzeniu jaką masz skórę,możesz zacząć stosować różne kosmetyki i dodatki. W drogeriach na pewno znajdziesz kremy lub toniki dla swojego rodzaju cery! Tutaj kilka przykładów: Kremy i Toniki. Pamiętaj,żeby co jakiś czas dokładnie oczyszczać cerę. Po jakimś czasie na pewno zobaczycie różnicę !

Do zobaczenia!

No comments:

Post a Comment