Saturday, 17 October 2015

JAK PRAWIDŁOWO NAWILŻAĆ SKÓRĘ?
Hejka!  Witamy was w kolejnym poście kosmetycznym. Żadnego w ostatnim czasie nie było więc stwierdziłyśmy,że pora coś w tym temacie wam też przekazać! Dzisiaj wybrałyśmy bardzo banalny temat choć tak naprawdę dla niektórych osób jeszcze niejasny. Mamy nadzieję,że kilka naszych rad i wskazówek wam się przyda! Zapraszamy!


Oczyszczanie Podstawą przy nawilżaniu twarzy jest wcześniejsze jej oczyszczenie. Możecie użyć żelu do mycia twarzy lub jakiegoś peelingu (tylko nie codziennie!) oraz jeśli nosicie makijaż to płynu micelarnego. Na brudnej i zanieczyszczonej cerze krem nie będzie się chciał wchłaniać i co za tym idzie nie przyniesie żadnych skutków.


Nawilżenie  Po oczyszczeniu cery możemy nakładać już krem. Pamiętajcie żeby dokładnie rozprowadzić go na twarzy. Ważne jest aby nie za dużo nałożyć,ponieważ skóra nie jest w stanie wchłonąć tak wiele produktu. Może on też zapchać wam skórę co przynosi powstawanie niedoskonałości i cera jest nie jest pełna blasku! Oczywiście najważniejsze w tym wszystkim jest to,że trzeba go używać regularnie np.rano i wieczorem.

Krem Żeby zacząć używać krem musimy wiedzieć jaki rodzaj skóry mamy (już niedługo pojawi się post jak to sprawdzić). Jeśli macie skórę suchą to potrzebny wam jest krem mocno nawilżający,a jeśli mieszaną lub tłustą to możecie używać dowolnego kremu przeznaczonego dla takiej skóry (jest to napisane na opakowaniu produktu). Najważniejsze jest aby stosować krem dobry dla swojego wieku! Jeśli macie ok.15 lub 20 lat to nie używajcie kremów przeciwzmarszczkowych! Macie jeszcze na to czas. Używając takich kremów możecie swoją skórę narazić na przedwczesne starzenie i wcześniej będą wam się pojawiać zmarszczki!Serum  Jest to produkt dodatkowy,który pomaga w jeszcze dokładniejszym nawilżeniu cery. Jednak sądzimy,że jeśli jesteście nastolatkami nie jest wam ono potrzebne. Przeważnie jest do użytku dla kobiet,które mają ok.30-40 lat.


A co jeśli mam cerę trądzikową i używam kremów przeciwtrądzikowych?
  W takim wypadku musicie pamiętać,żeby używać więcej kosmetyków nawilżających,a mniej tych wysuszających! Skóra wysuszona będzie produkować więcej sebum i będę powstawać nowe niedoskonałości. W weekendy możecie dodatkowo używać maseczek KLIK. Taka strategia powinna pomóc,aby uniknąć przesuszonej skóry!
  Mamy nadzieję,że ten post wam się przydał! Jeśli macie jeszcze jakieś wskazówki co do używania kremów to podzielcie się z nami w komentarzach. Liczymy na waszą aktywność! Do zobaczenia w następnym wpisie!


Buziaki!No comments:

Post a Comment