Saturday, 22 August 2015

BACK TO SCHOOL! NASZE SPOSOBY NA NAUKĘ!

Hejka!   Dziś kolejny post z serii Back to school! Chciałybyśmy pokazać wam jak się uczyć, by się nauczyć. Zaczynamy!


Wyznacz sobie czas   Gdy ustalisz sobie konkretną godzinę o której będziesz się uczył to łatwiej będzie Ci przyswoić dany materiał. Pamiętaj aby w tym czasie wyłączyć telefon.


Rób notatki 
  Zapisuj sobie informacje i potrzebne notatki w jakimś zeszycie lub notatniku. Gdy będzie nadchodził czas  klasówki będziesz mógł przygotować się ze zrobionych wcześniej notatek.
Nie ucz się na ostatnią chwile   Jeśli będziesz wcześniej powtarzał materiał potrzebny na lekcje na pewno łatwiej zapamiętasz fakty na kartkówkę.

Dbaj o miejsce  Pamiętaj żeby przed nauką posprzątać i wywietrzyć miejsce w którym będziesz się przyjemnie uczyć.Zjedz coś   Wystarczy mała kanapka, a zamiast myśleć o pysznym kurczaku skupisz się na powstaniu listopadowym.


   Mamy nadzieję, że podane przez nas pomysły pomogą Ci w efektywnej nauce i będziesz ich używał w roku szkolnym. Do zobaczenia w kolejnym poście!6 comments:

 1. Super porady! Czekam na następne posty!

  ReplyDelete
 2. Świetny sposobem jest zakreślanie ważnych informacji. Można też napisać na kartce jakieś pojęcia i po zakończeniu nauki napisać ich definicje. Jeśli się czegoś nie pamięta warto to powtórzyć. A najważniejsza jest systematyczność, bo bez tego nawet najlepsze sposoby nic nie dadzą :)

  veronica-veronique.blogpot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. No jasne :) Nie wiemy czemu zapomniałyśmy o tym napisać? Warto o tym pamiętać,ale często się zapomina się właśnie o systematyczności ;) Dzięki za przypomnienie!

   Delete